با اجرای طرح برخورد با تخلفات در شهریار ۲۶ خودرو راهی پارکینگ شدند

با اجرای طرح برخورد با تخلفات در شهریار ۲۶ خودرو راهی پارکینگ شدند

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی غرب استان تهران گفت: با اجرای طرح برخورد با تخلفات در شهریار با تخلفات حادثه‌ساز در روزهای گذشته ۲۶ دستگاه خودرو توسط ماموران این پلیس توقیف و ۷۸۴۶ فقره نیز اعمال قانون شد.

به گزارش شهریارنگار، سرهنگ حامد محمودی افزود: طرح برخورد با تخلفات حادثه ساز با نام طرح آرامش چهار در شهرستان‌های غرب استان تهران اجرا شد و در این دوره از طرح ۲۶ وسیله نقلیه موتوری توسط ماموران توقیف و هفت هزار و ۸۴۶ فقره نیز اعمال قانون شدند.

وی ادامه داد: این طرح به منظور پیشگیری از وقوع حوادث ترافیکی و در راستای کاهش تصادفات، تخلفات و ارتقای آرامش و آسایش شهروندان اجرا شد؛ پلیس راهنمایی و رانندگی غرب استان با تمام تجهیزات، امکانات و فعال کردن واحدهای گشت محسوس و نامحسوس در همه معابر اصلی شهرستان‌های غرب استان مستقر بود.

محمودی با بیان اینکه سرعت غیرمجاز وسایل نقلیه عامل اصلی تصادفات است، اظهار داشت: سرعت غیرمجاز در رانندگی باعث می‌شود زمان عکس‌العمل نشان دادن راننده و فاصله مورد نیاز تا توقف وسیله نقلیه افزایش پیدا کند و همین امر باعث وقوع تصادفات شدید می‌شود.

رئیس پلیس راهور غرب استان تهران خاطرنشان کرد: رانندگان در معابر شهری سرعت مطمئنه را رعایت کنند تا کنترل نکردن وسیله نقلیه به علت سرعت زیاد باعث سوانح ناگوار رانندگی نشود.

محمودی یادآور شد: در سرعت‌ غیرمجاز احتمال کشته شدن عابرپیاده به دلیل برخورد با خودرو افزایش می‌یابد، بنابراین رانندگی با سرعت غیرمجاز میزان و شدت تصادفات، مصدومیت و مرگ و میرهای ترافیکی را افزایش می‌دهد و در مقابل آن، کاهش سرعت ایمنی عبور و مرور در معابر را بیشتر می‌کند.

جهت مشاهده صفحه اینستاگرام ما اینجا کلیک کنید.

بازدیدها: ۱۵