تلگرام آپدیت شد و حالا شبیه اینستاگرام است!

تلگرام آپدیت شد و حالا شبیه اینستاگرام است!

مهمترین قابلیت این نسخه تلگرام این است. که مثل استوری اینستاگرام می‌توانید وقتی به انتهای کانال رسیدید صفحه را بالا بکشید و به داخل کانال بعدی برید!

دومین آپدیت اینکه می‌توانید در زمان فوروارد نام نویسنده متن را پنهان کنید. قابلیتی که قبلا در نسخه‌های غیررسمی وجود داشت.

 از این به بعد ویدیو چت و اشتراک صفحه برای تعداد نامحدودی کاربر فراهم شد.

در این اپدیت بالاخره تلگرام یکی از قابلیت هایی که بسیاری منتظر آن بودند را اضافه کرده. و آن هم فوروارد کردن پیام ها بدون اسم صاحب پیام هست.

آپدیت جدید تلگرام

 

‌در نتیجه حالا در هنگام فوروارد کردن پیام ها و بعد از انتخاب مقصد آن ها، با فشار نواری که بالای باکس پیام ظاهر می شود. می توانید مشخص کنید که آیا پیام بدون اسم صاحبش فوروارد بشود یا خیر. 

 همچنین در این قسمت امکان فوروارد عکس ها و ویدیوها را بدون کپشن آنها در اختیار دارید. 

‌حالا ادمین های کانال می توانند به صورت تصویری لایو با بی نهایت بیننده برگزار کنند. تماشاگران هم می توانند درخواست ملحق شدن به لایو را بدهند. و در صورت تایید شدن توسط ادمین، تصویرشان را با بقیه تماشاگران به اشتراک بگذارند. 

‌این قابلیت با رفتن به بخش توضیحات کانال و زدن دکمه سه نقطه و انتخاب Start Live Stream قابل فعال کردن خواهد بود.

حل یک مشکل در تلگرام که باعث سوءتفاهم می شد

حتما تا کنون برای شما پیش آمده که موقع چت کردن نیاز به انتخاب استیکر داشتید. اما پیدا کردن استیکر موردنظرتان خیلی طول کشیده است. در این صورت طرف مقابل فقط شما را به صورت انلاین می بیند. و این فکر به  ذهنش خطور می کند که حواستان جای دیگری است و به او بی توجهی کردید.

‌در این نسخه تلگرام این مشکل را حل کرده و حالا وقتی در حال انتخاب استیکر برای فرستادن هستید. تلگرام به طرف مقابل همانند وقتی در حال تایپ هستید. Choosing a sticker یا انتخاب استیکر را نشان خواهد داد که قابلیت بسیار جالبی است. 

‌در این نسخه همچنین وقتی به انتهای پستهای کانالی می رسید. با کشیدن انتهای صفحه به بالا می توانید به پست خوانده نشده در کانال بعدی بروید. 

‌اگر کانالی که در حال دیدنش هستید، در فولدر خاصی باشد، کانال بعدی هم در آن فولدر خاص خواهد بود و اگر کانالی در صفحه اصلی چت شما باشد، کانال بعد از آن هم از چت اصلی شما انتخاب می شود و مستقیما سر از کانالهای ارشیو شده در نمی آورید. 

‌تلگرام همچنین تغییراتی در پنل انتخاب استیکرها داده و حالا استیکرهای جدید و محبوب در نواری در قسمت بالایی استیکرها نمایش داده می شوند. همچنین وقتی در حال انتخاب یک پک از استیکرهای خودتان هستید، ایکون آنها بزرگتر خواهد شد. 

‌و در نهایت در هنگام باز کردن کامنت های یک پست در کانالها، تعداد کامنتهای خونده نشده از آن پست هم برایتان نمایش داده خواهد شد.

این اپدیت در حال حاضر برای نسخه دایرکت تلگرام برای اندروید که از سایت تلگرام قابل دانلود است و همچنین نسخه iOS تلگرام عرضه شده. نسخه پلی استور تلگرام در دست بررسی توسط گوگل است و به زودی عرضه خواهد شد.

جهت مشاهده صفحه اینستاگرام ما اینجا کلیک کنید.

مطالب مرتبط:

خبرهای جدید از طرح صیانت از فضای مجازی

کانال تلگرام شهرستان شهریار و اینستاگرام شهرستان شهریار

بازدیدها: ۳