کشف ۱۷۱ میلیارد کالای قاچاق و احتکاری در غرب استان تهران

کشف ۱۷۱ میلیارد کالای قاچاق و احتکاری در غرب استان تهران

ظهیری فرمانده انتظامی غرب تهران

کشف ۱۷۱ میلیارد کالای قاچاق و احتکاری-اجرای طرح سراسری تشدید مبارزه با قاچاق و احتکار کالا

فرمانده انتظامی استان از اجرای طرح سراسری تشدید مبارزه با قاچاق و احتکار کالا و دستگیری ۲۳ قاچاقچی و محتکر و کشف ۱۷۱ میلیارد ریال کالای قاچاق و احتکاری خبر داد.

به گزارش شهریارنگار سردار “کیوان ظهیری” در تشریح جزئیات این خبر گفت: در شرایط فعلی جامعه و در راستای مقابله با قاچاقچیان، سودجویان و محتکران کالاهای اساسی،

طرح تشدید مبارزه با قاچاق و احتکار کالا از ۱۰ آبان ماه جاری به مدت یک هفته در ۶ شهرستان غرب استان تهران به مرحله اجرا گذاشته شد.


فرمانده انتظامی غرب استان تهران گفت:

در جریان برگزاری این طرح، شهرک های صنعتی، سوله ها و باغات شهرستان های شهریار، ملارد، قدس، رباط کریم، بهارستان و اسلامشهر که محل مناسبی برای دپوی کالاهای قاچاق و احتکار شده می باشد، مورد رصد و پایش اطلاعاتی قرار گرفتند.


این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد:

ماموران پلیس آگاهی با هماهنگی قضائی، نسبت به شناسایی مراکز پخش، توزیع و نگهداری کالاهای اساسی شهروندان اقدام کرده و در این خصوص از ۵۵ انبار بزرگ در منطقه غرب استان تهران بازدید کردند.

کشف کالای قاچاق و احتکاری

رئیس پلیس غرب استان تهران بیان داشت:در جریان طرح مقابله ای پلیس، اموال قاچاق از قبیل ابزارآلات، چوب، پارچه، لوازم خرازی و خانگی، گازوئیل، لاستیک خودرو، غذای ماهی، سیگار و تنباکو و دستگاه استخراج ارز دیجیتال و اموال احتکاری از قبیل شکر، روغن نباتی، انسولین و ژل ضدعفونی کننده از انبارها و سوله ها کشف شد.


سردار ظهیری با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش کالاهای مکشوفه قاچاق و احتکار شده را ۱۷۱ میلیارد و ۹۵۰ میلیون ریال برآورد کرده اند، گفت:

در بازدید از انبارها و مراکز نگهداری کالاهای اساسی در مجموع ۲۳ قاچاقچی کالا و محتکر دستگیر و تحویل مراجع قضائی شدند.
سردار ظهیری در پایان با اشاره به کشف کالای قاچاق به ارزش ۱۴۶میلیارد و۲۷۰ میلیون ریال و کالای احتکاری به ارزش ۲۵ میلیارد و ۶۸۰ میلیون ریال خاطرنشان کرد:

در کسب این موفقیت بدون شک، مردم عزیز نقشی مهم داشته و صنوف مختلف نیز در جریان برگزاری این طرح همکاری خوبی با پلیس داشتند و شهروندان می توانند برای حفظ امنیت و ثبات اقتصادی، در صورت مشاهده هرگونه فعالیت اقتصادی غیرقانونی موضوع را به مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ گزارش دهند.

بازدیدها: ۰