رفع تصرف یک کیلومتر از بستر رودخانه سیاه آب ۲ توسط امور منابع آب شهریار

رفع تصرف یک کیلومتر از بستر رودخانه سیاه آب ۲ توسط امور منابع آب شهریار

مدیر امور منابع آب شهرستان شهریار از رفع تصرف یک کیلومتر از بستر رودخانه سیاه آب ۲ در محدوده عملکرد این امور خبر داد. به گزارش شهریارنگار، “محمدرضا گیتی پژوه” با اعلام این مطلب اظهار کرد: با آگاهی و تلاش مامورین گشت و بازرسی این امور، مشخص شد. افرادی اقدام به ایجاد نهر غیر مجاز در بستر رودخانه سیاه آب ۲ در منطقه الورد به منظور انتقال غیر مجاز آب از این رودخانه نموده اند.


گیتی پژوه با بیان اینکه طول این نهر غیرمجاز به یک کیلومتر می رسد. تصریح کرد: طی عملیاتی در یک روز کاری نسبت به پر کردن این نهر غیر مجاز اقدام و بخش تصرف شده. رودخانه مذکور از ید متصرفین و افراد سودجو خارج شد.
وی با اشاره بر اینکه در ابتدا اخطاریه لازم به متخلفین جهت رفع تخلف ابلاغ و در صورت بی توجهی و عدم استنکاف به اخطارها با اخذ دستور قضایی نسبت به برخورد قاطع با آن ها اقدام خواهد شد.

افرادی که قصد ساخت و ساز در حاشیه رودخانه ها دارند باید چه کنند؟

گفت: رودخانه ها یکی از مهمترین منابع تامین آب شرب و تغذیه کننده سفره های زیرزمینی و همچنین مجرای عبور سیلاب ها می باشد.که باید از آنها به عنوان انفال عمومی و ثروت ملی حفاظت کرد. تا شرایط لازم و کافی جهت عبور ایمن جریان طبیعی آب و سیلابهای احتمالی فراهم باشد.


مدیر امور منابع آب شهریار در پایان با تاکید بر اینکه افرادی که قصد انجام هرگونه ساخت و ساز در حاشیه و حریم رودخانه ها را دارند. ابتدا باید استعلام لازم را از امور منابع آب  شهرستان خود به عمل آورند. تا در آینده دچار خسارت و زیان نشوند. خاطر نشان کرد: امور منابع آب شهرستان شهریار با توجه به وظیفه ذاتی خود بر اساس قانون با هر گونه تخلف در زمینه منابع آبهای سطحی و زیرزمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

برای مشاهده صفحه اینستاگرامی ما اینجا کلیک کنید.

مطالب مرتبط:

انسداد دو حلقه چاه غیر مجاز توسط امور منابع آب شهریار

بازدیدها: ۱