قتل در تهران، کشف جسد در باغ های شهریار

قتل در تهران، کشف جسد در باغ های شهریار

قتل فجیع پسر پولدار تهرانی با شلیک گلوله / جسد سوخته اش در باغهای شهریار پیدا شد + جزییات

قتل در باغ های شهریار

مرد بنگاهی که پسر پولدار را در پانسیون سگ های تزیینی با شلیک گلوله کشته بود در برابر حکم قطعی قصاص و پرداخت دیه قرار گرفت.

رسیدگی به این پرونده از دی ماه سال ۱۴۰۰ به دنبال پیدا شدن جسد سوخته یک مرد در باغ های شهریار آغاز شد. صاحب باغ که وحشت زده با پلیس تماس گرفته بود گفت: صبح برای سرکشی به باغ رفته بودم که با جسد سوخته یک مرد در گوشه باغ روبه رو شدم. من او را نمی شناسم و نمیدانم جسد متعلق به کیست و چه کسی آن را به باغم منتقل کرده است.

جسد سوخته با دستور قضایی به پزشکی قانونی منتقل شد و ماموران پلیس برای رازگشایی جنایت به تکاپو افتادند. شواهد نشان می داد قربانی در محل دیگری کشته و جسدش در باغ شهریار به آتش کشیده شده است.

در نخستین فاز از بررسی‌ها مشخص شد جسد متعلق به پسر پولداری به نام آرین است. ماموران پلیس به بررسی مکالمات تلفنی قربانی می پرداختند و دریافتند وی از مدتی قبل با یک مرد بنگاهی به نام سهیل اختلاف مالی داشته است .

با افشای این ماجرا سهیل ردیابی و بازداشت شد و به جنایت اعتراف کرد. وی در بازجویی ها گفت :چند سال قبل با آرین در یک مهمانی آشنا شدم. پسر پولداری بود. کم کم رابطه ما با هم نزدیک تر شد و من با او درد دل کردم و به او گفتم بدهکار هستم . به همین خاطر او مبلغ یک میلیارد تومان پول نقد و ۱۵۰ سکه طلا به من داد تا با آن کاری راه بی اندازم و سپس پول را همراه با سودش به او برگردانم. اما من مقداری از بدهی هایم را دادم اما نتوانستم کاری راه بیاندازم و سرمایه گذاری کنم.

وی ادامه داد: مدتی از این ماجرا گذشت و وقتی آرین فهمید هیچ سرمایه گذاری نکرده ام، عصبانی شد و خواست تا پولش را پس بگیرد. او حتی تهدید کرد از من شکایت می کند. من به دروغ به او می گفتم پول را به زودی به او برمی‌گردانم اما پولی در بساط نداشتم. آخرین بار تصمیم گرفتم او را بکشم. به همین خاطر او را به یک باغ در شهریار که پانسیون سگ های تزیینی بود دعوت کردم و در فرصتی مناسب با اسلحه به سرش شلیک کردم. سپس جسد او را با کمک دوستم پیام سوار ماشین آرین کردیم و به باغ متروکه ای از باغ های شهریار بردیم و آنجا آن را آتش زدم. من هرگز فکر نمی کردم به این زودی ردیابی و بازداشت شوم .

به دنبال بازسازی صحنه جرم برای وی کیفر خواست صادر شد و سهیل در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران به اتهام قتل و پیام به اتهام معاونت در جنایت پای میز محاکمه ایستادند .

در ابتدای جلسه اولیای دم درخواست قصاص را مطرح کردند .

سپس سهیل در جایگاه متهم ایستاد و اتهامش را نپذیرفت .

وی گفت: من و آرین دوست های صمیمی بودیم و من با او هیچ اختلافی نداشتم. من او را نکشتم و قبلاً تحت فشار در پلیس آگاهی به قتل و آتش زدن جسد او اعتراف کرده بودم. اما حالا حقیقت را می گویم من بی گناه هستم .

پیام نیز اتهام معاونت در قتل را گردن نگرفت.

وی گفت: قبول دارم همراه سهیل به باغی که پانسیون سگ های تزیینی بود رفتم تا او بتواند در فرصتی مناسب نقشه اش را اجرا کند و آرین را بکشد. اما من در قتل دستی نداشتم و فقط به سهیل کمک کردم تا جسد را آتش بزند.

در پایان جلسه قضات وارد شور شدند و با توجه به مدرک های موجود در پرونده سهیل را به قصاص و پرداخت دیه به خاطر جنایت بر میت و پیام را به ۱۵سال زندان به خاطر معاونت در جنایت محکوم کردند.

بنا بر این گزارش؛ این حکم در دیوان عالی کشور مهر تایید خورد و قطعی شد.

بازدیدها: ۳۶۱