برخورد محیط زیست شهریار با ضایعات‌سوزی

برخورد محیط زیست شهریار با ضایعات‌سوزی

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شهریار گفت: با ١۶ مورد ضایعات‌سوزی برخورد و نسبت به اطفا و شناسایی عوامل آن اقدام شد.

به گزارش شهریارنگار، شیدا آکار گفت: به منظور نظارت بر فعالیت واحدها و برخورد با تخلفات محیط زیستی و جلوگیری از ایجاد آلاینده‌های زیست‌محیطی و پسماندسوزی در سطح شهرستان، گشت و پایش ویژه شبانه‌روزی واحدهای صنعتی، تولیدی و خدماتی شهرستان از ابتدای آبان ماه سال جاری آغاز شده است.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شهریار افزود: فعالیت این واحدها توسط کارشناسان محیط زیست به‌صورت شبانه روزی مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفته است و با متخلفان زیست‌محیطی برخورد قانونی به عمل می‌آید. بر همین اساس از ابتدای آبان ماه سال جاری ٩٠ واحد مورد بازدید و پایش قرار گرفته اند که از این تعداد حدود ٧٠ واحد بتن و تفکیک ضایعات به‌طور مستمر در این روزها پایش شده‌اند.

وی افزود: در جریان گشت و پایش‌های انجام شده شبانه، شش اخطاریه قانونی برای واحدهای دارای آلایندگی هوا در زمان پایش ها صادر و تحویل آن‌ها شده است همچنین در پایش های روزانه از فعالیت تخلیه نخاله در گود معدن شن و ماسه با حکم قضایی جلوگیری بعمل آمده است.

به گزارش شهریارنگار و به نقل از روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، آکار در پایان گفت: از جمله محورهای مواصلاتی مورد پایش و کنترل کارشناسان محیط زیست، محورهای اصلی شهریار رباط کریم ، اتوبان ساوه ، شهریار تهران ، شهریار چینگر و محدوده ی شهرهای شهریار ، اندیشه ، شاهد شهر، صبا شهر ، وحیدیه ، فردوسیه و باغستان بوده که کارشناسان در این مدت با ١۶ مورد ضایعات سوزی برخورد و نسبت به اطفا و شناسایی عوامل آن اقدام کرده‌اند.

جهت مشاهده صفحه اینستاگرام ما اینجا کلیک کنید.

مطالب مرتبط:

شش واحد صنعتی و تولیدی شهریار در پایش های شبانه اخطار گرفتند

بازدیدها: ۳