دادستان شهریار به ساخت و سازهای غیرمجاز در باغستان ورود کرد…

دادستان شهریار به ساخت و سازهای غیرمجاز در باغستان ورود کرد…

دادستان شهریار با اشاره به ورود دستگاه قضایی به حوزه تخلفات و ساخت‌و‌سازهای غیرمجاز شهر باغستان و اعلام نتایج آن طی هفته‌های آینده، گفت:

از شهروندان تقاضا داریم آدرس محل‌هایی که در آن دلالان اقدام به ساخت و ساز غیرمجاز می‌کنند در اختیار دادستانی قرار دهند.


ورود دادستان شهریار به ساخت و سازهای غیرمجاز در باغستان

حمید عسگری پور دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شهریار ظهر روز گذشته در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه شهر باغستان اظهار داشت: حسب بررسی‌های انجام شده از ابتدای حضور در این سمت آسیب‌ها و ناهنجاری‌های بسیاری در حوزه شهرستان شهریار وجود داشته که سیاست‌های کیفری و جنایی برای حل این مشکلات تعریف شد و حدود ۲۰ طرح منسجم در حوزه قضایی شهریار اجرا شده است.

وی افزود: اجرای این طرح‌ها به معنای مرتفع شدن این مشکلات نیست و زمانی این مشکلات و آسیب‌ها از بین می‌روند که تمامی ارگان‌ها و نهادها و مدیریت شهری اهتمام لازم را داشته باشند.

دادستان شهریار بیان داشت: در سال گذشته ۳ هزار واحد صنفی غیرمجاز پلمب شد که ۲۷۱۹ واحد اقدام به اخذ مجوز و پروانه کردند و در حوزه مبارزه با مواد مخدر حدود ۴۵ منزل مسکونی که محل خرید و فروش و توزیع مواد مخدر بود پلمب شد و اموال آن‌ها شناسایی شد اما به معنای ریشه کن کردن مواد مخدر در شهرستان نبوده و هنوز یکی از معضلات شهرستان است.

عسگری پور گفت: مبارزه با فساد قدری دشوار و قابل تامل‌تر است و با حضور آیت الله رئیسی مبارزه با فساد جدی و مدیریت شده اعمال شده و از دستگاه قضایی نیز آغاز شد و در سایر پرونده‌های دستگاه‌ها و نهادها پیگیری شد.

وی ادامه داد: یکی از وظایف دادستانی مبارزه با فساد به صورت قاطع، دقیق و بدون تبعیض است و هیچ خط قرمزی در این موضوع وجود ندارد و طی بررسی‌های ما فسادی ریشه دار در برخی ادارات و شهرداری‌های شهرستان شهریار نمایان شد که در برخی موارد

به عنوان حق شناخته شده بود.

ورود دادستان شهریار به ساخت و سازهای غیرمجاز در باغستان

عسگری پور اضافه کرد: چطور است که باغ تالارهای چند ده میلیاردی ساخته می‌شود یا در کوچه‌های باریک جواز ساختمان ۸ طبقه داده می‌شود اما کسی کاری ندارد و برای سایر ساخت و سازها چه قانونی و غیرقانونی با سرعت وارد می‌شوند.

وی ادامه داد: یکی از مصادیق فساد ساخت‌و‌ساز غیرمجاز است و طی رصد انجام شده مشخص شد قسمتی از اموال شهرداری‌ها که اکثر یا تمامی آن نصیب شهرداری نمی‌شود،

از این حوزه است.

دادستان شهریار بیان داشت: شهر باغستان با توجه به پتانسیل‌های خود جذابیت بالایی برای ساخت و ساز دارد اما مردم از تبعیض‌ها گله دارند و پول این ساخت و سازها به دلیل عدم حضور در ردیف بودجه و نامشروع بودن به جاهایی داده می‌شود که محل تامل است.

عسگری پور گفت: متاسفانه برخی از مسؤولین ما علی رغم اطلاع از نامشروع بودن پول دریافتی از شهردار و شورای اسلامی، باز آن را دریافت می‌کنند و ردیف بودجه‌های شهرداری مشخص است و پس پولی که به بسیاری از نهادها و ادارات داده می‌شود از ساخت و ساز غیرمجاز تامین می‌شود.

وی ادامه داد: قانونا شهرداری نمی‌تواند به ادارات و دستگاه‌ها کمک کند اما شهردار برای تامین مطالبات و خواسته‌های مسؤولان و ادارات باید اجازه ساخت و ساز غیرمجاز را به تعدادی بدهد.

وی ادامه داد: کسی که خود آلوده به فساد باشد نمی‌تواند با فساد مبارزه کند و در خصوص مطالب بیان شده امام جمعه محترم باغستان نیز مطالبه به حق ایشان است و از تمام مردم تقاضامندم که اگر دلالانی اقدام به ساخت و ساز غیرمجاز می‌کنند آدرس محل‌ها را برای ورود دادستانی در اختیار ما قرار دهند و همین طور در خصوص خرید و فروش مواد مخدر که امیدواریم با کمک شما عزیزان این معضلات را حل کنیم.

دادستان شهریار تصریح کرد: در خصوص مطالب بیان شده و تخلفات شهر باغستان ان‌شالله در هفته‌های آینده به آن ورود خواهیم کرد و نتایج آن از طریق رسانه‌های عمومی اعلام خواهد شد.

بازدیدها: ۱۵۰