روش های غیر حضوری تمدید دفترچه  تامین اجتماعی

روش های غیر حضوری تمدید دفترچه تامین اجتماعی

تمدید دفترچه تامین اجتماعی بدون نیاز به مراجعه حضوری

روش های غیرحضوری تمدید دفترچه تامین اجتماعی

به گزارش شهریارنگار مدیرکل تامین اجتماعی شهرستان‌های استان تهران گفت: در زمان شیوع بیماری کرونا، ارائه خدمات غیر حضوری یک انتخاب نیست و در این راستا خدمات غیر حضوری تامین اجتماعی را گسترش و تقریبا همگانی کردیم.

عباس اورنگ با اشاره به خدمات الکترونیک سازمان تامین اجتماعی گفت:

سامانه نامنویسی غیرحضوری “کارگاه و پیمان” به منظور متمرکزسازی اطلاعات هویتی کارگاه های سراسر کشور اجرایی شده و بهینه سازی فرآیند نامنویسی کارگاه در سیستم” سبا”  که ضمن برقراری تعاملات سازنده و موثر با سازمان ها و شرکت هایی چون سازمان ثبت احوال، سازمان ثبت شرکت ها، شرکت پست، امکان صحت سنجی و شفاف سازی اطلاعات و ابعادهویتی را در سامانه‌های کاربردی در بستر دولت الکترونیک در شعب شهرستان های استان تهران اجرایی شده است.

وی ادامه داد: تمامی فرایندهای نامنویسی از بیمه شدگان، به صورت آنلاین انجام می شود و درپایان به هر بیمه شده یک شماره اختصاصی (SSN (Social Security number تخصیص داده می شود.

روش های غیر حضوری تمدید دفترچه تامین اجتماعی

مدیر کل تامین اجتماعی شهرستان‌های استان تهران با اشاره به روش های غیر حضوری تمدید دفترچه  تامین اجتماعی عنوان کرد:

اعتبار دفترچه درمانی با استعلام آن لاین و در زمان مراجعه به مراکز درمانی با روش اینترنتی و غیر اینترنتی شامل بارکدخوان با استفاده از دوربین موبایل، شماره گیری USSD کد دستوری #۱۱۴۲۰۴* یا #۱۴۲۰۴، نرم افزار اپلیکیشن” تامین اجتماعی من” و سامانه‌های اینترنتی medical.tamin.ir و pwa.tamin.ir و کد دستوری #۱۶۶۶* بیمه سلامت قابل استعلام است.

اورنگ گفت:دفترچه‌های درمانی که در حال حاضر اعتبار دارند، نیازی به استعلام مجدد اعتبار توسط مرکز خدمت دهنده نیست و

بیمه شدگان تأمین اجتماعی نیز می‌توانند اعتبار دفترچه‌های خود را با  ۶ روش ذکر شده استعلام وتا آخرین برگ دفترچه درمانی خود را بدون نیاز به تمدید اعتبار حضوری، استفاده نمایند.

امکان اعلام غیر حضوری سابقه بیمه به موسسات از سوی سازمان تامین اجتماعی

وی ادامه داد: امکان اعلام غیر حضوری سابقه بیمه به موسسات از سوی سازمان تامین اجتماعی فراهم شده و بیمه شدگان موسسات و نهادهای مرتبط با آنها می توانند بدون مراجعه حضوری به شعب سازمان تامین اجتماعی و فقط مراجعه به درگاه خدمات الکترونیکی این سازمان به نشانی eservices.tamin.ir  سوابق تایید شده خود را در صندوق شخصی نگهداری کنند و دسترسی مشاهده آن را از طریق کد پیگیری به هر سازمان یا نهاد متقاضی ارائه کنند.

مدیر کل تامین اجتماعی شهرستانهای استان تهران ادامه داد: بیمه شدگان ومستمری بگیران در مورد حذف اعتبار دفاتر درمانی می توانند سوالات خودرا با تماس با مرکز ارتباطات crm سازمان به شماره تلفن۱۴۲۰ مطرح کنند.

اورنگ افزود: از دیگر موارد می توان به امکان ثبت اینترنتی درخواست بازنشستگی بیمه شدگان، مشاهده سوابق بیمه شدگان، ارسال لیستهای ماهیانه کارفرمایان، صدور و پرداخت غیر حضوری برگهای پرداخت، مشاهده فیشهای مستمری بگیران، نمایش بدهی کارفرمایان، ابلاغ الکترونیک، مشاهده بازرسی و ثبت درخواست بازرسی، ثبت درخواست صدور دفترچه غیرحضوری، مراکز ارتباطات مردمی، اعتراض کارفرمایان و بیمه شدگان، اپلیکیشن موبایلی تامین اجتماعی من، مراکز ارتباطات مردمی، پرسش و پاسخ و تماس با مدیران، شماره ussd کد دستوری #۱۴۲* اشاره کرد.  

محدوده تحت پوشش تامین اجتماعی شهرستانهای استان تهران

وی  با اشاره به محدوده تحت پوشش تامین اجتماعی شهرستانهای استان تهران عنوان کرد:

اداره کل در حال حاضر با چهارده شعبه اصلی و یازده شعبه اقماری فعال، پانزده کارگزاری رسمی فعال و

دو واحد اقماری کارگزاری فعال، یک بایگانی راکد مستقر در فردیس خدمات مورد نیاز را به جمع کثیری از  بیمه شدگان، کارفرمایان، مستمری بگیران و

بیست وهشت شهرک صنعتی بزرگ در پانزده شهرستان شامل رباط کریم، بهارستان، اسلامشهر، شهریار، 

ملارد، پاکدشت، پردیس،  فشافویه، پیشوا، ورامین، قرچک، شهرقدس، دماوند، فیروزکوه و بخش هایی

از لواسانات، رودبار و قصران (فشم) ارائه می دهد.

بازدیدها: ۵۳