سقف تسهیلات طرح مسکن اقدام ملی افزایش یافت

سقف تسهیلات طرح مسکن اقدام ملی افزایش یافت

به گزارش شهریارنگار، به نقل بانک مسکن؛ محمدحسن علمداری افزود: سقف تسهیلات ساخت مسکن در طرح اقدام ملی به دنبال تصویب نامه هیئت وزیران و ابلاغ بانک مرکزی، از ۱۰۰ میلیون تومان به ۱۵۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرد.

وی گفت: این افزایش سقف وام در جلسه اخیر هیئت مدیره بانک مسکن به تصویب رسید. و اکنون به شعب بانک مسکن در سراسر کشور ابلاغ شده است.

علمداری درباره جزئیات این مصوبه افزود: بانک مسکن مطابق سهمیه تعیین شده. از سوی بانک مرکزی برای بانک‌های عامل، ماموریت دارد به میزان مشخص (بیش از ۱۰۰ هزار واحد مسکونی) وام ساخت مسکن طرح اقدام ملی را پرداخت کند.

وی ادامه داد: بر این اساس اعتبارات لازم تدارک دیده شده. و در این مدت، متناسب با معرفی طر ح‌های ساختمانی ازطرف دستگاه‌های مسوول اجرای طرح اقدام ملی، قراردادهای پرداخت تسهیلات بسته شده. و به بخشی از وام متناسب با پیشرفت فیزیکی طرح‌ها نیز به کارگاه‌های ساختمانی تزریق شده است.

سقف جدید وام مسکن

عضو هیئت مدیره بانک مسکن تصریح کرد: در پی تصویب نامه جدید، سقف وام ساخت در طرح اقدام ملی به ۱۵۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است. که با نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار که در حال حاضر ۱۸ درصد است. در اختیار سازنده‌ها قرار می‌گیرد.

علمداری تاکید کرد: سقف جدید تسهیلات مسکن اقدام ملی مشمول تمامی قراردادهای طرح اقدام ملی مسکن که تا کنون قرارداد آن‌ها در دفاتر اسناد رسمی ثبت نشده است، می‌شود.

وی ادامه داد: با این حال آن دسته از طرح‌های ساختمانی طرح اقدام ملی که قرارداد پرداخت تسهیلات آن‌ها به جریان افتاده. و از تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی استفاده کرده اند. چنانچه درخواست مکتوب برای دریافت مابه التفاوت ارایه کنند. تسهیلات متمم در چارچوب ضوابط ناظر بر اعطای تسهیلات متمم، به آن‌ها تعلق خواهد گرفت.

وی افزود: البته درخواست باید از طرف نهاد متولی باشد و در سامانه TEM نیز ثبت شود.

انعقاد قرارداد پرداخت تسهیلات

علمداری با اشاره به امکان استفاده از تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم در طرح اقدام ملی مسکن از سوی ثبت نام کننده‌های واجد شرایط، تصریح کرد: با توجه به ابلاغ ضوابط مربوط به بهره مندی از امتیاز حساب صندوق پس انداز مسکن یکم در طرح‌های طرح اقدام ملی مسکن، امکان دعوت از متقاضیان دارای حساب در این صندوق برای طرح اقدام ملی مسکن وجود دارد.

وی افزود: این بانک از ابتدای اجرای طرح اقدام ملی مسکن تا پایان شهریور ماه، برای ساخت حدود ۱۷ هزار واحد مسکونی، با سازندگان و عوامل این طرح، قرارداد پرداخت تسهیلات منعقد کرده. و تا کنون به بیش از ۴۵۴ طرح، تسهیلات پرداخت شده است.

علمداری با تاکید بر تجهیز همه قوای مالی و اعتباری بانک مسکن برای شتاب بخشی به کار پرداخت تسهیلات ساخت مسکن اقدام ملی گفت: بانک مسکن تجربه ۱۵ ساله در پرداخت تسهیلات به طرح مسکن مهر دارد .و اکنون نیز با تجربه‌های گذشته، در مسیر ساخت و تولید مسکن حمایتی، پشتیبانی تسهیلاتی لازم را به عمل خواهد آورد.

جهت مشاهده صفحه اینستاگرام ما اینجا کلیک کنید.

بازدیدها: ۰