رئیس‌جمهور وظیفه حراست از مفاد سوگندنامه تحلیف در تمام دستگاه اجرایی کشور را به دوش دارد.

رئیس‌جمهور وظیفه حراست از مفاد سوگندنامه تحلیف در تمام دستگاه اجرایی کشور را به دوش دارد.

نماینده مردم شهرستان‌‌های شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی بیان کرد:  در مراسم  تحلیف رئیس جمهور استقبال سران کشور‌های جهان برای حضور در این مراسم نیز، حاکی از اقتدار دیپلماتیک جمهوری اسلامی در صحنه های بین‌المللی و تمایل جهان برای توسعه روابط با ایران در جهت پیشبرد اهداف ملی و بین المللی است .
به گزارش شهریار نگار:در آستانه دوازدهمین مراسم تحلیف ریاست جمهوری اسلامی ایران که با حضور سران قوا و صدها میهمان داخلی و خارجی، در حضور نمایندگان ملت برگزار خواهد شد، محمد محمودی شاه‌نشین، نماینده مردم شهرستان‌های شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی در گفتگوی تلفنی که از مجلس با خبرنگار قدس خبر داشت، اظهار کرد: امروز مراسم تحلیف رئیس‌جمهور منتخب مردم که با عزم و اراده ملت و با انتخابات رسمی مورد اعتماد مردم قرارگرفته است در صحن مجلس شورای اسلامی برگزار خواهد شد.
وی در ادامه گفت: رئیس‌جمهور منتخب همچون یازده دوره تحلیف پیشین که در کشور صورت گرفته است، بر طبق اصل ۱۲۱ قانون اساسی سوگند یاد می‌کند که همهٔ استعداد و صلاحیت خویش را درراه ایفای مسئولیت‌هایی که برعهده‌گرفته است، به کار گیرد و در پایان سوگندنامه را امضا خواهد کرد.
محمودی شاه‌نشین در رابطه با برخی جزئیات این مراسم که برای تحلیف دوازدهمین رئیس‌جمهور ایران اسلامی برگزار می‌شود، عنوان کرد: دعوت و حضور بی‌سابقه‌ی سران کشورهای جهان در این مراسم، از نقاط قابل‌تأمل اهمیت و شکوه این واقعه‌ی ملی و بین‌المللی است و سوگند یاد کردن رئیس‌جمهور منتخب مردم در برابر نمایندگان ملت و رسانه‌های ایران و جهان، ماهیت ویژه‌ای به این مراسم قانونی در کشور ما می‌بخشد.
وی همچنین در ادامه با اشاره به علل اهمیت حضور سران دیپلماتیک و ارشد سایر ملل در این مراسم خاطرنشان کرد:ه دعوت رسمی سران بلندپایه خارجی از دور یازدهم ریاست جمهوری نشان از تعاملات سازنده با جهان دارد و درواقع تأکید بر ورود ایران به تعامل‌های سازنده با نظام بین‌المللی در جهت ایجاد فضای مثبت برای حرکتی سازنده باسیاست‌های منطقه‌ای و بین‌المللی است.
این نماینده مجلس همچنین خاطرنشان کرد: سفر سران بین‌المللی به ایران اسلامی، همچنین فرصتی ارزشمند برای آغاز تعاملات دیپلماتیک کشور در دولت دوازدهم و اعلام پشتیبانی و همراهی آنان با ایران برای تنش‌زدایی‌های سیاسی، امنیتی و اقتصادی در آینده نزدیک است.
محمد محمودی، این بار با اشاره به سوگندنامه رئیس‌جمهور در مراسم تحلیف بیان کرد: رئیس‌جمهور منتخب مردم سوگندی را با حضور نمایندگان ملت و رسانه‌ها و سران کشورهای جهان یاد می‌کند که باید در طول ۴ سال ریاست جمهوری خود، ضمن پایبندی به آن، از پایبندی و انجام مفاد آن توسط تمام دستگاه اجرایی کشور نیز در این سال‌ها حراست کند.
وی در پایان متذکر شد: استقبال سران کشورهای جهان برای حضور در این مراسم نیز، حاکی از اقتدار دیپلماتیک جمهوری اسلامی درصحنه‌های بین‌المللی و تمایل جهان برای توسعه روابط با ایران در جهت پیشبرد اهداف ملی و بین‌المللی است .

بازدیدها: ۱۹