بازدید وزیر بهداشت کوبا از شبکه بهداشت شهرستان شهریار

بازدید وزیر بهداشت کوبا از شبکه بهداشت شهرستان شهریار

روبرتو توماس مورالس وزیر بهداشت کوبا و علیرضا رئیسی معاون بهداشت وزارت بهداشت روز گذشته از شبکه بهداشت شهرستان شهریار بازدید کردند.

در این بازدید علیرضا رئیسی معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن تشریح طرح تحول سلامت در حوزه بهداشت، پیرامون ۱۵ برنامه و ۱۰ پروژه پشتیبان این طرح نکاتی را ارائه کرد.
در ادامه بازدید وزیربهداشت کوبا و معاون بهداشت وزارت بهداشت، با حضور در خانه بهداشت یوسف آباد صیرفی و مرکز خدمات جامع سلامت فردوسیه شهریار نحوه ارائه خدمات بهداشتی از جمله مراقبت‌های اولیه مادر، کودک، واکسیناسیون، بهداشت مدارس، خدمات دهان و دندان، بهداشت محیط و بهداشت حرفه ای، غربالگری بیماری‌های واگیر و غیر واگیر را مورد بازدید قرار دادند.
همچنین در این بازدید هیات کوبایی با برنامه‌ها و اقدامات انجام شده درخصوص جلب مشارکت‌های مردمی، ارتباطات بین بخشی و خدمات سفیران و داوطلبان سلامت آشنا شدند.
گفتنی است در این بازدید که هم‌زمان با هفته اطلاع‌رسانی ایدز برگزار شد،وزیربهداشت کوبا و هیأت همراه از نمایشگاهی که به همین مناسبت و به منظور آموزش و اطلاع‌رسانی در خصوص بیماری ایدز به مراجعین برپا شده بود، نیز بازدید کردند.