قانون جدید اینستاگرام برای کاربران زیر ۱۶ سال

قانون جدید اینستاگرام برای کاربران زیر ۱۶ سال

اینستاگرام، اکانت کاربران جدیدی را که در این شبکه اجتماعی ثبت نام می‌کنند و کمتر از ۱۶ سال سن دارند، به‌صورت خودکار روی Private تنظیم می‌کند. به این ترتیب سایر کاربران برای مشاهده پست‌ها و تصاویر این دسته از افراد ابتدا باید به آن‌ها درخواست بدهند و تایید شوند.

اینستاگرام در چند وقت اخیر در تلاش بوده تا پلتفرم خود را برای کاربران کم سن و سال به محیطی ایمن‌تر و سالم‌تر تبدیل کند. این شرکت می‌گوید تحقیقات نشان می‌دهد که از هر ۱۰ کاربر نوجوانی که در این شبکه اجتماعی ثبت نام می‌کنند، ۸ نفر ترجیح می‌دهند حساب کاربری‌شان حالت خصوصی داشته باشد.

قانون جدید اینستاگرام برای کاربران زیر ۱۶ سال
قانون جدید اینستاگرام برای افراد زیر ۱۶ سال

به گزارش شهریارنگار، اینستاگرام در هنگام ثبت نام از کاربران می‌خواهد که تاریخ تولد خود را وارد کنند. بر همین اساس، از این به بعد برای کاربرانی که کمتر از ۱۶ سال سن دارند، حالت اکانت به‌طور خودکار به‌صورت Private انتخاب می‌شود. کاربران فعلی زیر ۱۶ سال هم با دریافت نوتیفیکیشنی تشویق خواهند شد تا اگر اکانت‌شان عمومی است، آن را به حالت خصوصی تبدیل کنند.

اینستاگرام می‌گوید: «اکانت‌های خصوصی به کاربران اجازه می‌دهد کسانی که محتواهایشان را می‌بینند یا می‌توانند به آن پاسخ دهندکنترل کنند. در گذشته از نوجوانان می‌خواستیم در هنگام ثبت نام از بین اکانت عمومی و خصوصی انتخاب داشته باشند، ولی تحقیقات نشان می‌دهد که آن‌ها تجربه خصوصی را ترجیح می‌دهند.

در فاز آزمایشی، از هر ۱۰ نوجوان، ۸ نفر حالت خصوصی پیش‌فرض را در هنگام ثبت نام پذیرفته‌اند.»

البته اینستاگرام کاربران را به استفاده از اکانت خصوصی مجبور نمی‌کند و اگر کسی تمایل داشته باشد می‌تواند اکانتش را به حالت عمومی درآورد.

این شرکت همچنین می‌گوید که از چند هفته دیگر نیز سرویس‌های تبلیغاتی اجازه نخواهند داشت تا کاربران زیر ۱۸ سال را با توجه به سن، جنسیت یا موقعیت مکانی‌شان هدف قرار دهند. اینستاگرام همچنین از سازوکارهایی رونمایی کرده که از تماس‌های ناخواسته جلوگیری می‌کند. این شرکت با فناوری جدید خود می‌تواند از ارتباط اکانت‌های مشکوک با کاربران نوجوان جلوگیری کند.